Англия разгроми трикольорите на "Уембли" в мач за Евро 2020

Отборът ни остава последен в кавлификационната група

Красимир Балъков

Българският национален отбор по футбол беше разгромен в квалификациите за Евро 2020. Момчетата на Красимир Балъков отстъпиха с 4:0 при визитата си на тоталния фаворит Англия. По този начин сънародниците ни остават на последна позиция в група "А" с почти нулев шанс за едно от първите две места в групата. Отличен мач срещу нашите сънародници изигра Хари Кейн, който блесна с хеттрик. Две от попаденията му паднаха след дузпи. Другото пък беше дело на Рахийм Стърлинг.

Като цяло България изигра едно добро първо полувреме, през което обаче допуснахме груба грешка при изнасянето на топката, заради която и изоставахме на почивката. След нея опонентът ни набързо си свърши работата и ни подчини още с три гола, два от които от дузпи. Най-добрите положения за "трикольорите" днес се откриха пред дебютанта Вандерсон, но той така и не успя да преодолее Джордан Пикфорд.