"Арда" спря серията на "Лудогорец" от 6 поредни победи

Треньорът на "Арда" Николай Киров спря "Лудогорец", а тимът му остана непобеден на стадиона си

Арда и Лудогорец не се победиха в отложен мач от 8-ия кръг на първенството. Срещата в Кърджали завърши 2:2. "Орлите" на два пъти повеждаха чрез Кирил Десподов в 11-ата и Драгош Григоре в 70-ата минута, но Спас Делев в 17-ата и Жуниньо в 84-ата възстановяваха равенството.

Така тимът Николай Киров остава непобеден у дома и прекъсна серията на съперника от шест поредни победи. С 29 точки Арда заема четвърто място във временното класиране. Разградчани са лидери с 36 точки, три пред втория Локомотив Пловдив. На шампионите им остава още един мач до края на полусезона - срещу Ботев (Пд) у дома в неделя.