Бразилия разби Русия след драматичен двубой на Световното по волейбол

Тази вечер Полша среща Сърбия

Бразилия драматично победи Русия - 3:2 (20:25, 21:25, 25:22, 25:23, 15:12), в мач от Световното първенство по волейбол в Торино. България делеше домакинството с Италия, но двубоите от заключителната фаза вече се играят само на Апенините.

Руснаците са считани за едни от големите фаворити за трофея и започнаха отлично срещу "селесао". В третия гейм обаче настъпи обрат, латиноамериканците коригираха играта си, а след това промениха психологията на мача и изковаха много ценен успех. Най-драматичен бе четвъртият гейм.

Така Бразилия взе изключително важна победа, а Сборная задължително трябва да надделее над САЩ, ако иска да попадне на полуфиналите.

В другата група Сърбия "прескочи" домакина Италия - 3:0 (25:15, 25:20, 25:18). По съотношението в частите личи превъзходството на "плавите".

Третият тим тук е световният шампион Полша, който тази вечер среща западните ни съседи.