Григор Димитров донесе първата победа на България срещу Великобритания на АТП Къп

Така първата ни ракета изравни резултата между двете страни на 1-1 в престижния турнир

Играещият капитан на България за тенис турнира АТП Къп Григор Димитров донесе първата победа на отбора ни срещу Великобритания в мача от група „С“ в Сидни и изравни резултата на 1-1, предаде БНР.

Първата ни ракета направи обрат срещу Дан Евънс и спечели с 2:6, 6:4….

Британецът започна по-концентрирано и набързо поведе с 4:1 гейма с два пробива. Димитров върна единият, но веднага допусна нов брейк и после загуби сета.

В следващата част Гришо подобри чувствително играта си и проби за 4:2. При 5:3 сервираше за израрвянаве на сетовете, но допусна връщане на брейка. 28-годишният хасковлия обаче реагира мигновено и затвори частта с нов пробив.

Това пречупи съперника на Димитров и той доминираше напълно в заключителния сет. Поведе с 5:1 и след това спечели мача с гейм на нула.