Григор разгроми Нишиока, изправя се срещу Синер на 1/8-финал в Рим

Григор Димитров

Григор Димитров достигна осминафиналите на Мастърса в Рим, след като даде само един гейм на Йошихито Нишиока – 6-1, 6-0 за по-малко от час игра.

Първата ни ракета не остави никакви шансове на японския си съперник, реализирайки общо пет пробива по пътя към разгромния успех. 29-годишният хасковлия загуби само една точка на първи сервис за целия мач и спаси единствената точка за пробив, открила се пред Нишиока в четвъртия гейм на втория сет.

Тук може да откриете още спортни новини!

Следващото предизвикателство за полуфиналиста от 2014 се казва Яник Синер. Представителят на домакините постигна впечатляваща трисетова победа над гърка Стефанос Циципас след 6-1, 6-7 (9), 6-2. Двамата с Григор нямат официален двубой помежду си.

Напред продължиха още Стефано Травалия и Филип Крайнович, който е опонент на световния номер 1 Новак Джокович в осминафиналната фаза.