Лудогорец допусна първа загуба в груповата фаза на Лига Европа

Лудогорец допусна първа загуба в груповата фаза на Лига Европа. "Орлите" отстъпиха с 0:1 като домакин на Еспаньол в третия кръг.

Пред пълните трибуни на "Лудогорец арена" срещата започна лошо за българския тим и Еспаньол поведе в 13-та минута, предаде Канал 3.

Домакините загубиха топката в центъра, тя бе пратена от Хави Лопес към наказателното поле, където Рафаел Форстър изпусна Кампусано и играчът на гостите преодоля Пламен Илиев, за да даде аванс на каталунския тим.

След гола Лудогорец изпитваше трудности пред вратата на противника, а отсъствието на Клаудио Кешеру оказа своето влияние и се усети на терена. Все пак "орлите" можеха да изравнят в края на полувремето, но удар на Баджи бе избит от голлинията.

След почивката Антон Недялков застраши вратата на еспаньол, но ударът му премина над вратата.

Еспаньол завърши мача с 10 души, след като Хави Лопес си изкара два бързи жилти картона и бе изгонен.

Загубата свали Лудогорец от върха в класирането. Там вече е Еспаньол със седем точки, а българския тим има шест.

В другия мач Ференцварош победи ЦСКА Москва с 1:0.