"Лудогорец" излъга "Левски" и оглави класирането в Първа лига

Лудогорец" се изкачи на върха в Първа лига след победа над "Левски" с 1:0 в дербито от 11-ия кръг на първенството. Шампионите не стигнаха никак лесно до трите точки, а единственият гол отбеляза Каули Оливейра в 83-ата минута.

Победата е втора поредна за "Лудогорец" след раздялата с бившия треньор Павел Върба.

"Левски" не успява да спечели пети пореден мач и остава 12-и в таблицата с едва 11 точки от също толкова мачове.

"Лудогорец" е с един двубой по-малко, но равни точки (по 23 т.) с "Локомотив" (Пловдив), който дотук има 11 срещи.

Двубоят в Разград не предложи много високо качество. "Левски" действаше предпазливо, докато "Лудогорец" беше с различен състав заради сгъстения цикъл и много контузени играчи. Нападателят от втория отбор Димитър Митков поведе атаката, а шанс за изява отново получи ветеранът Светослав Дяков.

Преди почивката головите положения бяха малко. Предимно "Лудогорец" водеше играта, а "Левски" разчиташе на контраатаки. При една от тях Андриан Краев беше спрян със спорна засада.

След паузата "Лудогорец" се активизира, а треньорът Станислава Генчев потърси промени. Влизането на Бернард Текпетей и Доминик Янков на терена подейства позитивно на тима. Янков пропусна едно изгодно положение, а Митков удари греда.

Важни намеси направи Николай Михайлов, чийто изяви няколко пъти спасиха "Левски" от това да допусне гол.

В 83-ата минута защитата на "Левски" сгреши, като първо Здравко Димитров допусна топката лесно да бъде центрирана, а в наказателното поле Ивайло Найденов изпусна Каули. Бразилецът стреля с глава и я прати зад Михайлов - 1:0.