Премиерът изигра цял мач в отбора на "Бистришките тигри" за Купата на ветераните

Отборът на Витоша спечели срещу Лудогорец с 3:1

снимка: novini.bg

Отборът на Витоша (Бистрица) спечели Републиканското първенство при ветераните след успех с 3:1 на финала срещу Лудогорец. За тима на “тигрите” цял мач изигра премиерът на България Бойко Борисов. Попаденията за Витоша отбелязаха Георги Пеев (19), Росен Василев (35) и Денимир Пасхалис (77). За “орлите” точен бе Валентин Станчев (78). Така Витоша защити титлата си от миналата година, когато победен бе отборът на Нефтохимик с 6:3, съобщи sportal.bg

В 19-ата минута Светльо Петров бе съборен в наказателното поле и главният съдия отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката не застана Бойко Борисов, който е щатен изпълнител на наказателни удари, а Георги Пеев, който вкара по земя.

В 30-ата минута Христо Господинов изпусна добро положение за Лудогорец. Нападателят стреля от движение, но стражът на “тигрите” Митов успя да спаси с добър плонж. В 35-ата минута Росен Василев вкара втори гол за Витоша след добро подаване от левия фланг, което свари защитата на Лудогорец неподготвена.

В 69-ата минута опасен шут на Димитър Кръстев бе спасен от Здравко Чавдаров. Две минути по-късно хубав шут на Димитър Мутафов от далечна дистанция премина на сантиметри от левия страничен стълб на вратата зад Димчо Митов.

В 77-ата минута Денимир Пасхалис вкара трети гол за Витоша, а минута по-късно Валентин Станчев отбеляза почетното попадение за Лудогорец, преминавайки покрай стража на домакините.