Джокович разгроми Медведев, взе девета титла от Аустрелиън Оупън

Новак Джокович

Световният номер 1 Новак Джокович спечели девета титла от Откритото първенство на Австралия и общо 18-та в турнирите от Големия шлем, след като разгроми руснака Данийл Медведев със 7-5, 6-2, 6-2 във финала на надпреварата.

Мачът продължи 1 час и 54 минути. Финалният двубой се оказа доста по-едностранен от очакваното, защото сърбинът демонстрира най-доброто, на което е способен, а към края на втория сет вече езикът на тялото на Медведев стана прекалено негативен, а отиграванията му - доста еднотипни и предсказуеми за съперника.

Ноле вече е 9 от 9 във финалите в Мелбърн, където пък вече има 21 поредни победи и общо 60 в последните 63 мача в "Шлема". Руснакът все пак ще се изкачи до трето място в световната ранглиста и ще има гордостта от достигнат втори финал в "Големия шлем" в кариерата си. Той бе първият представител на страната в битка за трофея в Австралия от 2005-а насам, когато Марат Сафин разплака домакините с успех над Лейтън Хюит.