Надал продължава без загубен сет

Рафаел Надал

Поставеният под №6 в схемата на Откритото първенство на Австралия по тенис Рафаел Надал се класира за третия кръг в Мелбърн без да загуби нито сет. От

Испанският левичар се наложи над започналия от квалификациите германец Яник Ханфман с 6:2, 6:3, 6:4 след 2 часа и 43 минути игра.

В първия сет от 2:2 шампионът от 2009 година спечели четири поредни гейма и затвори частта. Във втората Надал проби за 5:3 и после спечели сета на свой сервис.

Третият сет беше равностоен. 35-годишният Рафа направи брейк за 2:1. В деветия гейм Ханфман отрази два мачбола при своето подаване. След това спаси два и при сервис на испанеца, но при общо петия изпрати една топка в аут и всичко свърши.

Надал приключи срещата с 30 печеливши удари и 26 непредизвикани грешки, пет от които бяха двойни.

Следващият съперник на носителя на 20 титли от Големия шлем се определя в мача между Карен Хачанов и Бенжавен Бонзи.