"Лудогорец" попиля "Септември" само за 45 минути

Разградчани си върнаха лидерската позиция

Лудогорец разби с 4:1 като гост на Септември в мач от 13-ия кръг на Първа лига. "Орлите" контролираха събитията на терена, но трите точки паднаха в заключителните 15 минути.

Двубоят започна по изненадващ начин, след като Асен Чавдаров откри резултата в 7-та минута. Разградчани имаха шансове да изравнят, но гол не се стигна.

Втората част стартира ударно за ,,орлите“, които изравниха чрез нападателя Якуб Швиерчок. В 74-та минута желанието на разградчани да вкарат нови попадения се увеличи чрез Клаудиу Кешеру, който промени събитията на терена. Малко след това Кешеру затвърди успеха на "орлите", но и Вандерсон се разписа за разградчани.

СЕПТЕМВРИ - ЛУДОГОРЕЦ 1:4
1:0 Чандъров 7
1:1 Шверчок (46)
1:2 Кешерю (74)
1:3 Кешерю (78)
1:4 Вандерсон (89)

СЕПТЕМВРИ: 21.Георгиев, 6. Бенга, 10. Чандъров, 15. Добрев, 7. Русев, 22. Стоичков, 25. Стоянов, 20. Байду, 19 Гади, 14. Омнебес, 26. Алвеш

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Броун, 6. Натанаел,  8. Лукас Саша, 3. Недялков, 30. Моци, 44. Горалски, 11. Махлангу, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 28. Кешеру