Лудогорец спечели четвърта Суперкупа на България

Шампионите победиха Локомотив Пловдив с 2:0

Лудогорец победи Локомотив Пловдив с 2:0 и спечели Суперкупата на България за четвърти път в историята си.

В спора за трофея на стадион "Васил Левски"  в герой за разградчани се превърна новото попълнение Мавис Чибота, който откри резултата още в третата минута с удар от границата на наказателното поле.

"Смърфовете" бързо се съвзеха след гола в своята врата и стигнаха до попадение, което обаче бе отменено заради засада на Езе.

В края на полувремето пловдивчани отново вкарахата топката във вратата на Пламен Илиев, но пак голът не бе зачетен заради засада на Карагерен.

През втората част Локомотив Пловдив имаше няколко добри възможности да изравни, но пропуски направиха Аралица и Карагерен.

Така се стигна до продължението на срещата, когато Джоди Лукоки уби интригата с втори гол за Лудогорец след асистенция на Чибота.

С успеха Лудогорец започва новия сезон с пореден трофей във витрината си, а другата седмица стартира и ампанията на "орлите" в квалификациите за Шампионската лига. Отборът на Стойчо Стоев гостува на Ференцварош в сряда.