Освен че вдига цените, за да лиши гражданите от парите им, общината предприема промени в посока обратна на оптимизиране системата за паркинг в града
Огнян Минчев*
Казано направо - има разлика между реформа и произволно отнемане на "едни пари" от гражданите. При реформа се променя системата за извършване на определена дейност в посока на оптимизирането й от гл. точка на основните интереси на обществените групи и на обществото като цяло. Ако се налага, при тази реформа е допустимо известно увеличаване на цените на определени ресурси и услуги - но само в контекста на цялостното оптимизиране на системата.
При отнемането на "едни пари" - под какъвто и да било благовиден предлог - властта (в случая - общинската) лишава гражданите от правото им да разполагат със своите пари, отнема им парите без да променя каквото и да било в посока оптимизиране на системата - в случая за паркиране. Нещо повече - освен че вдига цените за да лиши гражданите от парите им, общината предприема промени в посока обратна на оптимизиране системата за паркинг в града. Зелената (и синята) зона, призвана да регулира паркирането през деня, през нощните часове се превръща в сурово наказание за живеещите на нейна територия. Те плащат (100-150 евро), но имат по-малко шансове да паркират, отколкото досега.
P.S. В допълнение - крайно недостатъчни са местата за паркиране на хора с увреждания. Да не говорим за това, че масово се нарушава предназначението им в часовете извън действието на зоната.
Текстът е публикуван на фейсбук страницата на автора, заглавието е на Faktor.bg
Още от България
Благомир Коцев освободи зам.-кмета Илия Коев
Заповедта за освобождаването от длъжност е ефективна от 9 юни, а ресорите на Коев се поемат от Благомир Коцев до назначаването на нов заместник-кмет
Директорът на СДВР Любомир Николов стана и.ф. главен секретар на МВР
По повод оставката на Георги Кандев и кога ще предложи титуляр за поста Демерджиев каза, че това е “много изненадваща ситуация”
Нов рунд за доверие: Силяновска и Йотова се срещат в София
Президентът на Северна Македония обяви среща с българския президент в сряда, определяйки я като „естествено продължение“ на диалога след миналогодишния скандал със знамената