31 Март, 2026

Шести ден издирват 19-годишния Петър, изчезнал в Марица

Шести ден издирват 19-годишния Петър, изчезнал в Марица

Издирването на изчезналия в река Марица 19-годишен Петър Вълчев продължава, съобщава Дарик, позовавайки се на информация от пловдивската пожарна служба.

Търсенето се извършва основно от водолази и спасители от аварийно-спасителния отряд на Гражданска защита, които не престават да разширяват периметъра на издирване. През последните дни водолазите претърсваха дъното на река Марица при моста на бул. „Васил Априлов“. В действията се включиха и доброволци, които са близки на изчезналия младеж. Те помагат на спасителите с кану-каяк.

Водолази претърсват 7-метрова речна яма заради потънал в Марица младеж

В близост до мястото, на което Петър и приятелката му Деси влязоха да се къпят в сряда, има коварни ями, една от които е с дълбочина над 6 м. На дъното се редуват пясък и тиня. Мястото, където момчето изчезна, е близо до северния край на въжения мост, свързващ двата бряга на Гребната база.

В сряда малко след 18.00 ч. момчето е било завлечено от водата. То не е умеело да плува и е започнало да потъва. Приятелката му - 17-годишната Десислава, която също е влязла в реката, се е опитала да му подаде парче дърво, за да му помогне да излезе, но Петър не е успял да го хване.

Роднините и приятелите на Петър все още не са изгубили надежда, че младежът може да е успял да се измъкне и да излезе на брега по-надолу по течението на реката.

Сподели:

Коментари (0)

 Динамично време – до обяд облачно и ветровито, след обяд – ще завали дъжд и мокър сняг

Динамично време – до обяд облачно и ветровито, след обяд – ще завали дъжд и мокър сняг

Времето днес започва спокойно, но следобед облачността ще се увеличи и на много места ще завали дъжд. Температурите остават пролетни, но с осезаема динамика през деня, включително сняг в планините и облаци по Черноморието.

Зеленски: Украйна все още планира да закупи руски реактори от България 

Зеленски: Украйна все още планира да закупи руски реактори от България 

Той е убеден, че България „може да помага както на украинците, така и да експортира тази помощ към други страни, включително Източна Европа и Молдова, която страда от голям енергиен дефицит"

България и Украйна подписаха 10-годишно споразумение за сигурност

България и Украйна подписаха 10-годишно споразумение за сигурност

По отношение на реакторите от АЕЦ „Белене“ Гюров каза, че българският парламент е този, който следва да се произнесе по темата