27 Януари, 2026

Албанците, които загинаха на строеж в Хамбург, са били с фалшиви български паспорти

Албанците, които загинаха на строеж в Хамбург, са били с фалшиви български паспорти

Загиналите са на възраст между 31 и 35 години

Четиримата албанци, които загинаха при срутването на скеле в Хамбург, и пети албанец, който е в кома, са работили в Германия с фалшиви български паспорти, съобщи БНР с позоваване на албанската медия "Шчиптаря" и БТА. Първоначално местните медии съобщиха, че при инцидента на 30 октомври са загинали българи.

Това, според медията, е довело до трудностите при идентифицирането им. Те са били регистрирани с български документи от работодателя си, който е косовски албанец и при когото работели незаконно. След инцидента косовският албанец е изчезнал, отбелязва „Шчиптаря“.

Загиналите са на възраст между 31 и 35 години и са албански граждани от Елбасан, Дибра (Дебър) и Кукъс. Първоначално изпод руините бяха извадени три тела, а снощи е било извадено и тялото на четвъртия загинал.

Албанецът, който е в кома, е на 33 години и е от северната албанска община Мат.

Скелето, където работели албанските строители, е рухнало на 30 октомври сутринта върху асансьорна шахта. Смята се, че под руините има още жертви и тече работа по изваждането на телата им.

Сподели:

Коментари (0)

Зеленски продължава с рокадите в Съвета за национална сигурност и отбрана

Зеленски продължава с рокадите в Съвета за национална сигурност и отбрана

Украинският президент изненадващо отстрани Васил Малюк, освен това реши да се оттегли от споразумението за защита на държавните граници и морските икономически зони на държавите-членки на ОНД

Марк Рюте пред Европарламента: САЩ имат нужда от НАТО

Марк Рюте пред Европарламента: САЩ имат нужда от НАТО

Във фокуса отново е защитата на Арктика и предотвратяването на разширяването на икономическия и военен достъп на Русия и Китай в региона

2029: Последното лято на мира или европейският рестарт на страха?

2029: Последното лято на мира или европейският рестарт на страха?

Докато НАТО превъзхожда Москва военно, политическата несигурност в САЩ и хибридните заплахи принуждават Стария континент да се готви за най-мрачния сценарий