22 Юли, 2026

Аню Ангелов: С този "велик" водач Русия няма бъдеще

Аню Ангелов: С този "велик" водач Русия няма бъдеще
Аню Ангелов

Мобилизацията е камуфлаж, заплахите с ядрени оръжия са блъф, смята още бившият военен министър

"Референдумите в окупираните украински територии са лъжливи, те се провеждат в магазини, молове, в домовете. Мобилизирани ще бъдат много повече от 300 000 души. Подготовката ще става ад хок. Ще бъдат дадени много жертви поради липсата на подготовка. Всичко е камуфлаж, с който се цели руското население да почувства, че не е просто пушечно месо, което ще бъде хвърлено на фронта".

Това каза пред БНР ген. Аню Ангелов, бивш министър на отбраната. И допълни, че заплахата за използване на ядрено оръжие е блъф.

"Путин много добре знае какво означава употреба на ядрено оръжие в една война".

Според него Руската федерация няма бъдеще с този "велик" водач.

"Руският народ трябва да се стресне и да го свали от власт. В противен случай Русия ще бъде изолиран от целия свят... Путин е непредсказуем в доста направления, но не и за чуждите разузнавателни служби".

Ген. Ангелов подчерта, че с провеждането на референдумите възможностите за преговори са се изчерпали.

Като бивш военен министър той е категоричен, че повече НАТО в България е единствената защита за националната ни сигурност.
Сподели:
Противоминната военноморска група в Черно море унищожи дрон край Ахтопол

Противоминната военноморска група в Черно море унищожи дрон край Ахтопол

Водолазният екип на кораба го опознава като дрейфащ безпилотен летателен апарат със счупено крило

 МВнР се оправдава пред Иран: България не предприема враждебни действия

МВнР се оправдава пред Иран: България не предприема враждебни действия

По съществуващия дипломатически канал бяха представени позициите на Техеранн по този чувствителен въпрос

Иран: България да не се превръща в съучастник на агресори

Иран: България да не се превръща в съучастник на агресори

Според Багаей всяка дейност, която улеснява американски атаки срещу Иран, би представлявала съучастие в това, което той определи като „агресия и военни престъпления“.

Коментари (0)