Помощта за възстановяване на Украйна не трябва да чака края на войната, заяви днес германската министърка на икономическото сътрудничество и развитието Свеня Шулце при посещение в силно разрушеното киевско предградие Бородянка, предаде ДПА.
Шулце, която е вторият представител на правителството в Берлин, посетил Украйна след началото на руското нашествие на 24 февруари, каза пред репортери, че вече е одобрена сумата от 185 млн. евро спешна помощ за възстановяване на жилищни сгради и електропроводи. "Украинците се нуждаят от вода и електричество. Избягалите във вътрешността на Украйна се нуждаят от покрив над главите си, децата трябва да могат да се върнат на училище и за всичко това е необходима помощ", каза тя.
По думите ѝ Германия ще остане партньор на Украйна през следващите години. "Но ние не трябва да чакаме края на войната, трябва да започнем да помагаме и да строим наново сега", подчерта Шулце.
Фактор
Шулце, която е вторият представител на правителството в Берлин, посетил Украйна след началото на руското нашествие на 24 февруари, каза пред репортери, че вече е одобрена сумата от 185 млн. евро спешна помощ за възстановяване на жилищни сгради и електропроводи. "Украинците се нуждаят от вода и електричество. Избягалите във вътрешността на Украйна се нуждаят от покрив над главите си, децата трябва да могат да се върнат на училище и за всичко това е необходима помощ", каза тя.
По думите ѝ Германия ще остане партньор на Украйна през следващите години. "Но ние не трябва да чакаме края на войната, трябва да започнем да помагаме и да строим наново сега", подчерта Шулце.
Още от Свят
Разрив на върха в Полша: Сикорски разкритикува Навроцки заради Зеленски
Варшава не е лишила официално Зеленски от Ордена на Белия орел
Зеленски: Русия трябва да напусне Украйна, ако не иска повече война...
Украинският президент изтъкна, че Украйна не иска война, но Путин е този, който трябва да направи крачката към мира
Пентагонът показва във видео кадри от ударите срещу Иран
За изпълнението на задачата са били използвани изтребители F-35 и F-16, които са нанесли удари по четири ирански обекта в Ормузкия пролив и на остров Кешм