23 Декември, 2025

Бездънната трагедия на Русия

Бездънната трагедия на Русия

проф. Георги Фотев

Българио, майко мила, не си заслужила да бъдеш изоставена на твоите гробокопачи

проф. Георги Фотев

Трагедията е гибел на нещо прекрасно. Русия се самоубива пред очите ни. Настъпва гибелта на Русия. Но Русия не е нещо прекрасно. Тя е озверяла и  грозна. Тя сее смърт в  „братска“ Украйна. Русия  е обявила война на живото човечеството. Чудовище! Чудовището няма лице. Грозното е без-образно. 

Тази война е безпрецедентна в историята на човечеството. Сравнението  на руския неонацизъм с нацизма е безсмислено. Руският  неонацизъм идва СЛЕД (това е архе важно)  разгрома с участието на руснаците и украинците  на хитлеристкото  чудовище, заклеймено от Германия за вечни времена. 

Ще възкръсне ли един ден Русия? Само Господ знае.

Великата и безсмъртна руска култура няма абсолютно нищо общо с грозния руски неонацизъм. Високата руска култура! Не низините на вечно отровно пияните крепостни.

Бездънната трагедия на Русия не е гибел на високата руска култура; перла на Европа и на човечеството. Високата руска култура е наистина безсмъртна! Защото е красива. Красотата и вечността са едно и също. Така разбирам Достоевски и Чайковски.

Трагедията  на Русия е бездънна. Бездънното е абсолютно непрозрачно.  Не  знаем каква е тази трагедията, дали е трагедия изобщо или е нещо друго. 

Войната на Русия срещу човечеството е безпътица на самото човечеството. Няма добър избор между самоубийството и робството.

Слава Богу, Украйна, Европа и Човечеството вярват в невъзможното. Тази вяра произтича от европейската култура. От духовната форма на Европа.

Има странни хора у нас (не са преброени), които носят в себе си по рождение предаността на вечния мужик към Русия. Те шумят  за мир и срещу войната. Не е от простотия.

Двуличие и подлост е по никое време. Искат Украйна, Европа и Светът да се предадат в името на руския Мир . Те призоват  да пребъде за вечни времена пътят към робството.

Българио, майко мила, не си заслужила да бъдеш изоставена на твоите гробокопачи. Нека твоите дъщери и синове да повярват в невъзможното. Тази вяра произтича от високата българска култура, която е безценна и европейска по същност и призвание.

Сподели:

Коментари (0)

Вучич изгуби вътрешния си баланс: Сърбия остава сама между Изтока и Запада

Вучич изгуби вътрешния си баланс: Сърбия остава сама между Изтока и Запада

Санкции, масови протести и разпадащият се модел на „четирите стълба“ изправят Белград пред болезнен избор в момент, когато пространството за геополитическо лавиране рязко се стеснява

Дипломатическа война: Дания е в шок, след като Тръмп поиска Гренландия за „националната сигурност“

Дипломатическа война: Дания е в шок, след като Тръмп поиска Гренландия за „националната сигурност“

Американският президент нееднократно е заявявал, че според него Гренландия, която е до голяма степен автономна, но е част от Кралство Дания, има стратегическо значение както за отбраната, така и като източник на минерални ресурси

Зеленски: Готов е основният набор от документи за мирния план

Зеленски: Готов е основният набор от документи за мирния план

"В плана има 20 точки. Може би не всичко е перфектно, но планът съществува. Има гаранции за сигурност между нас, Европейския съюз и Съединените щати – рамков документ."