Който посява ветрове, накрая жъне буря, метафорично коментира атмосферата в НС лидерът на ГЕРБ
Думата "парламент" означава да се говори, а не да се блокира говоренето. Това заяви лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов по повод напрежението, което създаде партия "Възраждане", бойкотирайки изказванията на депутатите днес в парламента.
Припомняме, че дн ес едва не се стигна до бой между народните избраници на ДПС и "Възраждане", след като хората на Пеевски се ядосаха на хората на Костадинов, които нарочно изключиха тонколоните и така заглушиха тези, които поискаха думата в пленарна зала.
За трети пореден работен ден депутатите на а "Възраждане" извършват саботаж на заседанието, ядосани на демонтирането на Паметника на Съветската армия. От ГЕРБ обаче намериха решение - изказванията днес да са от място. Опозиционерите обаче бързо измислиха нов ход - да изключат колоните, за да не се чува звук. Накрая Йордан Цонев и Делян Пеевски скочиха срещу хората на Костадинов. Пострадали нямаше и заседанието продължи, въпреки че в залата не спряха нецензурни подвиквания.
"Още преди три години ви предупредих, когато вдигнеш юмруците и тръгнеш срещу редовно избрано правителство, партии, резултатът ето го тук в зала. Българинът много добре е казал "Който посява ветрове, накрая жъне бури", заяви Борисов.
Лидерът на ГЕРБ се изказа и за демонтажа на МОЧА: "Нито едно абсолютно правилно действие за преместване, ремонтиране на паметника, беше направено като хората и изобилстваше от глупост. Днес ответната реакция в парламента е също толкова неадекватна и също толкова обидна към самия парламент", коментира той
Борисов поздрави парламента за решението за отлагането на таксата за транзита на газ. Той каза, че веднага ще проведе разговори с австрийските и унгарските си колеги, за да бъде отпушен пътя на България към Шенген.
"Падането на таксата в двата закона е чаканият сигнал и сега ще говоря с колегите и в Австрия, и Унгария, да спрем по тази тема с Шенген. Особено, която Виктор Орбан постави като задължителна, днес ние успяхме да я гласуваме", заяви той,
По думите му е дадена зелена светлина и за проекта за изграждане на 7-ми и 8-ми реактор на АЕЦ "Козлодуй". Според Борисов това ще запази водещото място на страната ни на Балканите в ядрената енергетика.
Още от България
Структурата на „Продължаваме промяната“ в Бургас се разпадна, преминаха в „Да, България“
12+ приятели и колеги подадоха заявленията за членство в партията ръководена от Ивайло Мирчев и Божидар Божанов, по лични убеждения
Олег Невзоров: "КУБ" работи както преди, въпреки проверките
Той уверява, че екипът му продължава да изпълнява всички поети наши задължения, да работи по проекти, като съдейства и на органите да си вършат работата
ПБ започнала да подрежда пъзела "Баба Алино", част от парите за незаконния град идвали от Дубай
Ген. Румен Миланов се презастрахова, като каза, че част от информацията ще бъде класифицирана и няма да бъде публично огласена