Сигурността на #Европа е отговорност пред всички страни на континента и само заедно можем да защитаваме нашия общ дом. Около този извод се обединихме с министъра на външните работи на Великобритания Дейвид Камерън, с когото днес имах удоволствието да се срещна по време на визитата му в България."
Това написа на страницата си във Фейсбук лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов.
"Двамата разговаряхме за общите ни възможности за подкрепа на #Украйна срещу руската военна агресия.
Като партньори в #НАТО #България и #Великобритания винаги са имали активно сътрудничество в сферата на сигурността. С Камерън разговаряхме и за повишаването на интензитета на двустранните отношения между нашите две страни.
Запознах британския външен министър и с приоритетите на евроатлантическото мнозинство в българския парламент за следващите 9 месеца след ротацията в правителството. Уверих Камерън, че евроатлантическият фокус на България остава централен приоритет на ГЕРБ", пише още Борисов.
Още от България
Корнелия Нинова: Управляващите се лутат като мухи без глави
"НАП вече може да влиза в малките търговски обекти и да прибира оборота от касовите наличности. Това е бухалка", алармира бившият лидер на БСП
Парламентът задължава ДАНС да даде информация за подуправителя на НЗОК проф.Момчил Мавров
Народните представители ще изберат в сряда управител на НЗОК, както и предсрочно ще прекратят мандата на управителя
Мирчев: Фирмите, които захранваха Борисов и Пеевски сега са в услуга на „Прогресивна България“
Свалянето на държавната охрана на лидерите на ГЕРБ и ДПС не може да се смята за борба с порочния модел", смята той