11 Януари, 2026

Данилов: Сега основният риск за Украйна е нерешителността на Запада

Данилов: Сега основният риск за Украйна е нерешителността на Запада

Олексий Данилов

„Точно на това разчита кликата на Путин"

Липсата на достатъчно смелост и решителност у западните страни в противодействието срещу Русия е основният рисков фактор, който "може да попречи на Украйна да постигне поставените цели – унищожаване на путинския режим чрез пълното му и безусловно поражение в започнатата от него престъпна война".

Такава позиция изрази във Facebook секретарят на Съвета за национална сигурност на Украйна Олексий Данилов.

„В тази война ще победи този, който няма да се страхува нито от въображаемите „безкрайни“ ресурси на Русия, нито от мобилизирането на още „милиони“ войници от послушното руско стадо, нито от главното плашило на Путин – ядрените оръжия. Нерешителността и половинчатите мерки, които световните демокрации може да предприемат – това са основните ни рискове. Да нараняваш, но не и да убиваш.“ – посочва той.

„Точно на това разчита кликата на Путин. Спомнете си изнурителните и продължителни (когато времето е злато) дискусии за това дали Украйна се нуждае от военни самолети в условията на пълномащабна конвенционална война, че офанзивата може да се извърши без танкове, а отбраната без снаряди...“ – пише Данилов.

„Затова Украйна и украинците са първите, които дават пример за смелост и твърдост – да отстояваме нашите позиции и да настояваме за изпълнение на  справедливи те ни искания. И в това ние сме готови да стигнем толкова далече, колкото е необходимо. Битката за неприкосновеността е основното в този етап от войната.“ – подчертава той.

„Липсата на смелост и решителност е основният риск, който днес може да подкопае способността на Украйна да постигне целите си за унищожаване на режима на Путин чрез пълното му и безусловно поражение в започната от него престъпна война, И украинците не са тези, на които им липсва смелост.“ – обобщава  секретарят на Съвета за национална сигурност на Украйна.

Превод Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Иран мълчи онлайн, а Хаменей сипе хули срещу протестиращите в "X"

Иран мълчи онлайн, а Хаменей сипе хули срещу протестиращите в "X"

Докато милиони са откъснати от социалните мрежи, иранският режим запазва онлайн гласа си чрез строго контролиран достъп до интернет

Иран изригна: Това не са протести, това е революция!

Иран изригна: Това не са протести, това е революция!

Революционната гвардия приписаха безредиците на "терористични групи“ и заявиха, че запазването на режима е "червена линия“

Медведев е бесен на Европа: Идиоти, ето какво ще получите...!

Медведев е бесен на Европа: Идиоти, ето какво ще получите...!

За пореден път русият ястреб отправи цинични заплахи към европейските лидери, внушавайки, че едва ли не те още искат "война с Русия"