22 Юни, 2026

Димитър Аврамов: Партиите в коалицията ще намаляват реформаторския устрем, властта ще ги погълне

Димитър Аврамов: Партиите в коалицията ще намаляват реформаторския устрем, властта ще ги погълне
Димитър Аврамов

Държим се като източно племе, влязло в Запада заради корупционни схеми

"Всеки от нас има нужда от промяна. ГЕРБ с мнозинства в парламента обаче дори не успя да добута два пълни мандата. Четирите партии в парламента ще намаляват реформаторския си устрем. Когато си във властта, тя те поглъща. Спецпрокуратурата и спецсъдът не трябва да съществуват. Прокуратурата не трябва да е това чудовище от тоталитарния режим с един началник отгоре. Ние трябва да решим каква държава искаме - голяма или с малко правителство, което управлява от наше име. Ако вземем второто, отиваме на Запад и можем да редуваме леви и десни модели. Ако обаче се държим като източно племе, поето е влязло в Запада заради корупционни схеми, нищо няма да се получи. България няма интерес да води война. Очевидно е, че Русия е противник и през последните 20 г. е променяла ангажиментите си към Украйна. Това означава, че трябва да знаем, че тази държава има определен тип на държавност, който е агресивен". Това заяви политологът Димитър Аврамов пред БНР. 
Сподели:
Български планинарски съюз: Трябва да има големи глоби за изоставящите кучетата си на Витоша

Български планинарски съюз: Трябва да има големи глоби за изоставящите кучетата си на Витоша

От Българския планинарски съюз поеха ангажимент да обобщят и придвижат до отговорните институции множеството сигнали за нападения от кучета в района на хижа "Острица" във Витоша

Министър Демерджиев затяга контрола -  постанови как да се харчат парите по фонд "Пътна безопасност"

Министър Демерджиев затяга контрола - постанови как да се харчат парите по фонд "Пътна безопасност"

Той препоръчва с тези средства да се финансират само мерки срещу катастрофите по пътищата

Нужна ли ни е агресивна Русия на българо-румънската граница - Радев да свали картите си...

Нужна ли ни е агресивна Русия на българо-румънската граница - Радев да свали картите си...

Каквото и да направи премиерът, част от избирателите му ще бъдат разочаровани. Затова е по-добре да прави това, което е морално и справедливо

Коментари (0)