30 Декември, 2025

Елена Поптодорова: Китай е показателен, че Русия е в тотална изолация, подкрепят я само 4 държави

Елена Поптодорова: Китай е показателен, че Русия е в тотална изолация, подкрепят я само 4 държави

Елена Поптодорова

Притесненията са, че Путин може да се изкуши да използва частично ядрено оръжие

"Има само четири държави, които я подкрепят - Беларус, Северна Корея, Еритрея и Беларус. Това най-ярко очертава пълната изолация, в която попадна. Вече има официално съобщение от Военния трибунал в Хага за разследване на военни престъпления на територията на Украйна. България е една от 39-те страни, които са внесли искането. Владимир Путин се опитва да изтрие Украйна от картата, защото първоначалният му план не проработи. Бедата е, че няма как да му се повлияе освен с това, което правят държавите в света с финансово изключване". Това заяви пред Нова Нюз бившият ни посланик в САЩ Елена Поптодорова. 

"Връщане назад няма, светът вече няма да е същият. Китай е страшно показателен пример, че Русия няма подкрепа. Пекин няма да се изцапа с кръв. Светът ще се реорганизира. Технологичните гиганти жертват милиарди. Вчера "Сименс" излезе от Русия. Германия е готова да поеме икономически щети, само и само да не се обвързва с Москва. Нека да видим къде е България. Да дадем поне 50 бронежилетки на украинците. Притесненията са, че Путин може да се изкуши да използва частично ядрено оръжие", каза още Поптодорова. 

Сподели:

Коментари (0)

Светослав Малинов: Предстоящата година е времето на младите гласоподаватели

Светослав Малинов: Предстоящата година е времето на младите гласоподаватели

Политологът смята, че Борисов и Пеевски не биха се разделили и не биха действали един срещу друг, но българските граждани са "ги принудили" да го направят.

МС в оставка приема план за действие при незаконна намеса в гражданското въздухоплаване

МС в оставка приема план за действие при незаконна намеса в гражданското въздухоплаване

Очаква се още да бъде взето Решение за създаване на засилено партньорство със Съединените американски щати по отношение на достъпа до данните за съдимост с оглед гарантиране на националната сигурност.

Деница Сачева към ДБ: Българските турци не са „електорат за специални жестове“

Деница Сачева към ДБ: Българските турци не са „електорат за специални жестове“

"Не сте чули правилно гласа на хората. Не се търсят хляб и зрелища. Търсят се тези, които могат да правят хляб и бъдеще."