Не съм броил последните 299 дни. Не съм се замислял дори, че е изминало толкова време откакто съм служебен премиер на страната. Това е една изключително голяма отговорност, която се носи пред българското общество. Особено на фона на ситуацията, която заяви първият служебен кабинет през август миналата година. Това заяви пред Нова тв служебният премиер Гълъб Донев.
По думите му правителството се е сблъскало с много кризи през изминалите 10 месеца. „Това, което направихме може да бъде направено не от едно, а от две редовни правителства. Това е една изключителна отговорност, натоварване и изтощение не само за премиера, но и за екипа, който работи с министрите. В това включвам и държавната администрация, защото в тази специфична политическа ситуация – държавата има сигурност чрез действията и на държавните служители”.
Донев беше категоричен, че никога не е очаквал да остане толкова дълго на поста. „Още, когато встъпих в длъжност на 2 август казах, че съм готов да си тръгна още на следващия ден. И след предходните извънредни парламентарни избори отново заявих, че и аз и служебния кабинет имаме готовност да предадем властта на редовно правителство, защото това е нормалния ход, така е и по Конституция”.
Още от България
Мирчев: Фирмите, които захранваха Борисов и Пеевски сега са в услуга на „Прогресивна България“
Свалянето на държавната охрана на лидерите на ГЕРБ и ДПС не може да се смята за борба с порочния модел", смята той
Абровски: Сектор "Земеделие" е един разграден двор и никой не знае какво се случва там
"Обмисляме варианти и производителите да се кооперират", разкри министърът
ВВС вдигнаха МиГ-29 заради самолет, съобщил за незаконна намеса на борда над Дунава
По време на мисията „Air Policing“ на НАТО самолетът навлиза във въздушното пространство на България от границата ни по р. Дунав, където е пресрещнат от дежурен изтребител МиГ-29, излетял от 3-та авиационна база в 13:54 ч.