21 Юни, 2026

Хилари Клинтън поиска записи от телефона на Тръмп в деня на нахлуването в Капитолия

Хилари Клинтън поиска записи от телефона на Тръмп в деня на нахлуването в Капитолия
Владимир Путин и Доналд Тръмп

Нанси Пелоси нарече участвалите в бунта "марионетки на Путин"

Двама изтъкнати демократи настояват Конгреса на САЩ да проучи връзките на отиващия си президент Доналд Тръмп с руския президент Владимир Путин във връзка с бунта на Капитолия на 6 януари.

„Бих искала да видя записите на телефона му, за да проверя дали той е разговарял с Путин в деня, в който бунтовниците нахлуха в нашия Капитолий“, заяви бившият държавен секретар Хилари Клинтън в своя подкаст „Ти и аз заедно“, позовавайки се на деня, в който привържениците на Тръмп щурмуваха Конгреса и причиниха смъртта на петима души.

В същия подкаст гостът на Клинтън Нанси Пелоси, председател на Камарата на представителите на САЩ, заяви: „Не знам какво влияние има Путин върху него политически, финансово или лично, но случилото се миналата седмица беше подарък за него, защото той иска подкопаване на демокрацията у нас и по целия свят."

Наричайки хората, участвали в бунта, "марионетки на Путин", тя каза, че в Конгреса има силна подкрепа за откриване на разследване за отношенията между Тръмп и Путин.

По-късно Клинтън написа в Туитър: „Конгресът трябва да създаде разследващ орган като Комисията от 11 септември, за да определи връзките на Тръмп с Путин, за да можем да поправим щетите върху националната ни сигурност и да предотвратим марионетка да става президент завинаги", съобщава БГНЕС. 
Сподели:
Пезешкиан: Иран няма да създава атомна бомба, но ще обогатяваме уран

Пезешкиан: Иран няма да създава атомна бомба, но ще обогатяваме уран

"Ние няма да се откажем от нашето право да обогатяваме уран и те ще бъдат принудени да го приемат“

Нетаняху: Израел никога няма да позволи на Иран да притежава ядрено оръжие

Нетаняху: Израел никога няма да позволи на Иран да притежава ядрено оръжие

Израелските сили ще останат в Южен Ливан толкова дълго, колкото е необходимо

Тръмп заплаши САЩ да подновят ударите си срещу Иран, ако Техеран не усмири "Хизбула"

Тръмп заплаши САЩ да подновят ударите си срещу Иран, ако Техеран не усмири "Хизбула"

"Иран трябва незабавно да накара своите високоплатени ПРОКСИТА в Ливан да спрат да създават проблеми"

Коментари (0)