13 Февруари, 2026

Христо Иванов: Всеки се държи като хан Аспарух

Христо Иванов: Всеки се държи като хан Аспарух

Христо Иванов

Вратата за разговори за общо явяване на изборите с ПП е отворена, посочи партийният лидер

Всеки се държи като хан Аспарух. Все едно държавата започва с него и той ще отиде, той ще каже. От това няма да излезе управление. Не го виждам. Не го виждам и в следващия парламент след една още по-разделителна кампания, в която ще се замеряме със своите непримиримости и нежелание да мръднем от никаква позиция. Това заяви в кулоарите на Народното събрание съпредседателят на "Демократична България" Христо Иванов.

"В момента разсъждавам какъв е шансът да се състави кабинет в по-следващия парламент. Това се питам. Виждате ли някакъв рационален процес и рационални усилия в цялото нещо?", запита риторично той, цитиран от novini.bg.

"Не ме карайте да интерпретирам защо президентът е избързал. Само мога да ви кажа, че тези консултации в тази изключително сериозна ситуация, бяха важен шанс да се възстанови някакъв диалог, да се потърси някаква рационална гледна точка от всички и тази гледна точка да се сглоби в нещо работещо. Този шанс беше пропуснат. Тези разговори не са ритуал, а преследват цел. Ако мандатоносителят има нужда от повече време, няма никаква конституционна необходимост това време да бъде отказано", коментира още Христо Иванов.

Според него, избирателите на ДБ очакват съвместно явяване с ПП на предстоящи избори. "Тангото като танц изисква двама. Още на миналите избори направихме такова предложение. От наша страна вратата за такъв разговор е отворена", посочи съпредседателят на ДБ.

Той заяви още, че нямат претенции за персоналния състав на бъдещ Министерски съвет.

Сподели:

Коментари (0)

Отмениха домашния арест на бившия зам.-кмет Барбутов срещу 5000 евро гаранция

Отмениха домашния арест на бившия зам.-кмет Барбутов срещу 5000 евро гаранция

Той беше обвинен за участие в организирана престъпна група за подкупи и длъжностни престъпления. До обвиненията се стигна след твърдения на кметовете на столичните райони "Люлин" и "Младост" Георги Тодоров и Ивайло Кукурин.

Комисията по отбрана в НС одобри договора за ракетна система за брегова защита

Комисията по отбрана в НС одобри договора за ракетна система за брегова защита

В края на януари народните представители гласуваха инвестиционния разход за над 205 млн. долара. Парите ще бъдат плащани разсрочено.

ИТН: НПО-то на Калушев скрило и дарението на Терзиев от 80 хил. евро, защо ли?

ИТН: НПО-то на Калушев скрило и дарението на Терзиев от 80 хил. евро, защо ли?

От партията твърдят, че неправителствената организация на Ивайло Калушев не е подавала отчети от 2022 година