21 Февруари, 2026

Ивайло Мирчев: Внасяме законодателни промени, за да не може "Лукойл" повече да рекетира държавата

Ивайло Мирчев: Внасяме законодателни промени, за да не може "Лукойл" повече да рекетира държавата

Ивайло Мирчев

Енергийният министър е обяснил, че ако не бъде позволено на Лукойл да изнася петролни продукти, рафинерията в Бургас ще затвори. Това е невярно твърдение.

В подобни случаи държавата поема оперативен контрол над рафинерията. Това вече се случи с руската рафинерия в Германия и тази на Лукойл на остров Сицилия. 

В резултат на това действие рафинериите продължават да работят, не се поставя под риск енергийната сигурност на Германия или Италия. Това не е национализация и е важно да бъде ясно казано.

Демократична България в следващите дни ще внесе предложенията си за законови промени, с които да стане невъзможно Лукойл да рекетира държавата, че ще спре работа рафинерията в Бургас. Не, няма да спре работа и няма да бъдат поставени в риск хиляди работни места в областта.

Сподели:

Коментари (0)

НС на БСП утвърди 21 от водачите на листи, Крум Зарков е в София, 24 МИР

НС на БСП утвърди 21 от водачите на листи, Крум Зарков е в София, 24 МИР

Предстои останалите водачи и листите да бъдат избрани на следващото заседание на Съвета на 7 март

Честита промяна!  Избраха Станишев и шефката на “България-Русия” в  ИБ на БСП

Честита промяна! Избраха Станишев и шефката на “България-Русия” в ИБ на БСП

На свое заседание днес Националният съвет на Българската социалистическа партия, по предложение на председателя на партията Крум Зарков, избра нов състав на Изпълнителното бюро

Бивша сектантка: Казваха ни, че ако си тръгнем, Сатаната ще е по петите ни

Бивша сектантка: Казваха ни, че ако си тръгнем, Сатаната ще е по петите ни

„Гуруто казва как да живееш, а ти се подчиняваш... Най-силните чувства за внушение са любовта и страхът. Любов към Бога и страх от него. Само че зад думата ‘Бог’ стои лидерът“, казва тя