9 Юни, 2026

Мохамед Халаф: "Мосад" е проникнал в Иран, след като е знаел къде спи Хания

Мохамед Халаф: "Мосад" е проникнал в Иран, след като е знаел къде спи Хания
Мохамед Халаф

Иран ще отвърне на удара чрез прокситата си, най-вече чрез "Хизбула"

Убийството на лидера на "Хамас" Исмаил Хания е голяма обида и унижение за самата държава Иран, защото как израелците проникнаха в системата за сигурност на Иран. 

Това заяви в интервю за БНР преподавателят и журналист Мохамед Халаф. Той каза, че има няколко версии, но приема тази  за изстрелване на ракета от подводница.

"Първо, иранците казаха, че ударът е отвън, от самолет е изстреляна ракета. Сега казват, че е от държава в държава. Коя държава в региона е позволила на израелците да извършат атентата? Израелски анализатор каза, че това е една ракета, изстреляна от подводница. Имаме три версии и съм склонен да приема третата. Явно - че има пропуски в системата на сигурност в Иран. Това означава, че "Мосад" е проникнал в Иран, за да има информация къде спи мишената. Откъде знаеха стаята и етажа? Ракетата е попаднала в стаята." - коментира Халаф, като и подчерта, че от морето е по-лесно да се осъществи ракетният удар. 

Според него ударът показва, че Израел изпраща послание - ние можем да стигнем на всяко място, по всяко време. Той припомни, че от първия ден на военния конфликт – 7 октомври 2023 г., Израел се е заканил, че ще проследява и убива всички лидери на "Хамас".

Халаф прогнозира, че Иран ще отвърне на удара на Израел, но не от държавата, а това ще направят неговите проксита и най-вече от "Хизбула".

Това не е първият удар срещу Хания - преди това има още четири неуспешни опита да бъде убит, припомни Халаф.

Сподели:
Иван Анчев: Жоро Кандев не успяха да го пречупят

Иван Анчев: Жоро Кандев не успяха да го пречупят

Сега с интерес наблюдавам кой ще го замести на позицията, както и какво ще се случи през следващите няколко месеца с някои от водещите ръководители на оперативните служби в МВР

Радев назначи Ренета Колева за заместник-министър на околната среда и водите

Радев назначи Ренета Колева за заместник-министър на околната среда и водите

От 2012 г. работи в Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда, като през 2015 г. става изпълнителен директор

Божидар Божанов: Спекулация е, че хвърляме Кандев в политиката

Божидар Божанов: Спекулация е, че хвърляме Кандев в политиката

"Дали Андрей Гюров ще бъде кандидат за президент, трябва да реши той, заяви пред БНТ съпредседателят на "Да, България"

Коментари (0)