Eдинственият начин за освобождаване на заложниците е продължаване на военния натиск
"Ще се борим до пълна победа и това включва мощна акция и в Рафах, след като позволим на цивилното население да напусне зоните на бойните действия."
Това заяви израелският премиер Бенямин Нетаняху, на фона на задаващата се атака на израелските отбранителни сили (ЦАХАЛ) срещу Рафах, в южната част на ивицата Газа, предаде АФП.
Редица световни лидери и междуправителствени организации отправиха предупреждение към Израел да се въздържи от нападение срещу Рафах, поради опасенията от хуманитарна катастрофа.
Градът се превърна в последно убежище за стотици хиляди палестинци, които бяха разселени в хода на войната между Израел и Хамас, която започна на 7 октомври.
В отделно видеоизявление израелският премиер заяви, че единственият начин да се осигури освобождаването на заложниците, които все още са държани от "Хамас", е да се продължи с военния натиск.
"Досега сме освободили 112 заложници чрез комбинация от силен военен натиск и твърди преговори", отбеляза той. /БГНЕС
Още от Свят
Defense Express: Украйна вероятно вече използва ракети ERAM с обсег над 930 км.
AGM-188A Rusty Dagger е оборудвана с турбореактивен двигател, който ѝ позволява да поддържа висока дозвукова скорост по целия маршрут към целта
Антикорупционният орган: От правителството на Орбан трябва да бъдат разследвани за изчезнали милиарди от ЕС
Правителството е похарчило около 10 милиарда евро за три фирми през последните четири години
Бивш външен министър на Русия: За САЩ настъпи най-добрият момент да принудят Путин да прекрати войната
„Путин е безмилостен, но не е самоубиец. Той много по-вероятно ще запази властта си над Русия в международно признатите ѝ граници, отколкото да рискува да предизвика катастрофа с екзистенциални мащаби“, пише Андрей Козирев п