18 Декември, 2025

Денков е готов за разговори с Мария Габриел

Денков е готов за разговори с Мария Габриел

Николай Денков

Той обаче, не конкретизира дали ПП са готови на компромиси


Номинираният от ПП-ДБ за премиер с втория мандат Николай Денков заяви, че е готов за разговори с ГЕРБ и Мария Габриел. 

Денков обаче, не конкретизира дали ПП са готови на компромиси:
     
"Както виждате, спокойно изчакахме няколко дни, за да видим какъв ще е подходът на ГЕРБ. В определен смисъл очаквах такава реакция. Това, което мога да кажа, е че разговорите по такива важни въпроси не трябва да се водят през медиите. Очакваме да се чуем с Мария Габриел и да видим кога ще седнем на масата, за да обсъждаме. Трябва да седнем заедно със тях, за да видим какво се крие под тези формулировки: “подход”, “състав” и т.н. Винаги сме казвали, че ще говорим с другите формации, но е ясно, че мнозинство най-лесно, най-конструктивно би могло, е в тази конфигурация на парламента, да се получи с ГЕРБ. Така че първият разговор винаги трябва да е с тях, защото от него зависят другите". 

По-рано Мария Габриел от ГЕРБ-СДС каза, че разговори с ПП-ДБ са възможни, ако те преосмислят подхода си към преговорите за съставяне на правителство, включително неговият формат, състав, личностите, модел и принципи.
Сподели:

Коментари (0)

Тошко Йорданов: Утре ще предложим връщане на колите на НСО на президентството 

Тошко Йорданов: Утре ще предложим връщане на колите на НСО на президентството 

След тези думи той си тръгна от парламентарните кулоари без да отговори на журналистите, които отправиха въпроси по темата

Хайри Садъков: АПС иска завършване на пълния цикъл на машинно гласуване

Хайри Садъков: АПС иска завършване на пълния цикъл на машинно гласуване

"Най-важно в случая е да проведем честни избори, които гарантират възможността на всеки български гражданин да даде вота си и той да бъде отчетен правилно."

Василев пред Радев: Кабинетът беше сформиран чрез големи политически предателства

Василев пред Радев: Кабинетът беше сформиран чрез големи политически предателства

"Ние заявихме още преди година, че не виждаме възможност да се формира работещо правителство чрез политически предателства."