28 Декември, 2025

Генадий Воробьов: Искаме нашите братя българи и българските журналисти да знаят какво наистина се случва в Украйна

Генадий Воробьов: Искаме нашите братя българи и българските журналисти да знаят какво наистина се случва в Украйна

Генадий Воробьов

Фейсбук страницата Бесарабски фронт 2.0 и едноименният Телеграм канал разпространяват новини от войната в Украйна, създадени от и засягащи предимно бесарабски българи - обясни в предаването "Контрапропаганда" с водещ Калин Манолов Генадий Воробьов, създател на информационните ресурси. Това е гражданска инициатива, чиято цел е да се бори с дезинформацията, фалшификациите и пропагандата на Кремъл, за да не говори никой от името на нашите сънародници в Украйна, а българските журналисти да имат обективна информация за новините от фронта, доставката на оръжие и последствията за Украйна и Русия от войната. Разказват и лични истории на близки и роднини на загинали или пленени украински войници, лично подпомагат с парични и предметни дарения родните си селища в Бесарабия. 

Генадий е част от групата бесарабски българи, която преди месец написа писмо до българските институции, в което ги  призовава да не предават сънародниците ни в Украйна, а страната ни да помогне с въоръжение и бойна техника, което им навлече обвинения в шпионство от страна на лидера на Възраждане Костадин Костадинов. Въпреки това те поискаха да говорят пред оглавяваната от него парламентарна Комисия за българите в чужбина, и се очаква това да стане на 23 ноември тази година.

Цялото интервю с Генадий Воробьов гледайте във видеото.
Сподели:

Коментари (0)

Режимът на Вучич: За всичко е виновен „дяволският“ ЕС

Режимът на Вучич: За всичко е виновен „дяволският“ ЕС

Депутат от СПП казва още, че „органите на ЕС никога не обсъждат и не пишат доклади за ендемичния нацизъм и усташеството в Хърватия“, използвайки пропагандните похвати на сръбския съюзник – Русия – срещу Украйна

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Над планините облачността ще бъде променлива, по-често значителна. Главно в Стара планина ще има превалявания от сняг

 Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

Иво Папазов: Мария Карафизиева – моята съпруга и голяма тракийска певица – ни напусна

"Моля ви да уважите тишината и скръбта на семейството ни в този тежък момент. Поклон пред светлата ѝ памет", написа още той