18 Февруари, 2026

След като напусна "Промяната", Иван Христанов прави партия

След като напусна "Промяната", Иван Христанов прави партия

Иван Христанов, снимка: БГНЕС

Едно от знаковите лица на „Продължаваме промяната“ – Иван Христанов, подготвя нов политически проект, съобщи 24 часа.

По думите му, "целта му е да върне нормалния разговор в политиката".

Само преди 10 дни Христанов напусна "Продължаваме промяната", като подчерта, че прави това от принципни  позиции.

Христанов се превърна в една от емблемите на ПП по време на управлението им. Тогава той бе зам.-министър на земеделието и поведе битката за изгонване на частните фирми от санитарния контрол на "Капитан Андреево". Дори му бе назначена охрана заради заплахи за живота.

Пред изданието Христанов споделя, че е разочарован от повторението на агресията в политическия ни живот, от присвояването на това някой да казва кой е черен и кой бял, кой е лош и кой добър.

„Спомнете си поредицата от закани за арести. Бойко Борисов се заканваше да вкара в затвора Ахмед Доган, Кирил и Асен - Бойко Борисов , преди това Костов каза, че ще вкарва комунистите в затвора и т.н. Този начин на говорене отказва хората да гласуват", убеден е Христанов. Това според него пращало политиците далеч от това, което вълнува гражданите.

„Хората не виждат нищо положително в политическия живот, виждат само караници, не могат да извлекат полза и смисъл от това“, заяви още Христанов.

Той обаче остава категоричен, че няма да каже нито дума срещу бившите си съпартийци, защото е убеден, че не просто трябва да призове за връщането на нормалния политически диалог, а и да го покаже. Признава, че има своите различия с лидерите на доскорошната си партия, но предпочита това да остане личен разговор.

Загатва, че в центъра на проекта му ще бъдат интересите на българския бизнес.

Сподели:

Коментари (0)

Зарков: Президентът не е отговорен за служебния кабинет след конституционните промени

Зарков: Президентът не е отговорен за служебния кабинет след конституционните промени

"Депутатите, които насочват стрелите си към Илияна Йотова, биха могли да бъдат по-полезни, ако просто вършат своята работа"

Фрегатата „Дръзки“ се включи в операцията по спасяване на риболовния кораб, който е изчезнал край Созопол

Фрегатата „Дръзки“ се включи в операцията по спасяване на риболовния кораб, който е изчезнал край Созопол

Искането за съдействието на ВМС е постъпило от Морския спасителен координационен център – Варна.

Рибарски кораб с трима моряци изчезна в морето край Маслен нос

Рибарски кораб с трима моряци изчезна в морето край Маслен нос

Веднага е започнала операция по издирването на моряците