5 Юни, 2026

Социолог: Мандат с първия мандат - трудно, с втория пък невъзможно

Социолог: Мандат с първия мандат - трудно, с втория пък невъзможно
Светлин Тачев

"Ако има нови избори, ДПС ще има още по-добър резултат, макар че всички бягат от нея. ИТН са обнадеждени от резултатите, говорят сякаш мандатът е при тях. Абсурдно би било третият мандат да отиде при БСП, при положение, че имат 18 депутати. Ако не стане с първия мандат, всички други коалиции са невъзможни. Всички се надяват или ПП-ДБ да се разцепи, за да се направи нещо с ДБ, или "Величие" да се разцепи", каза пред Нова нюз социологът от БАН Алексей Пампоров.

От своя страна социологът от "Галъп Интернешънъл" Светлин Тачев смята, че не трябва да се вглеждаме какво говорят политиците, тъй като мнението им се сменя постоянно.

"Не виждам как ще се сформира правителство с първия мандат. Който подкрепи управление на ГЕРБ и ДПС, ще се самоубие. Това не би било изгодно за Борисов, трябва му ПП-ДБ. Остава въпросът как в това Народно събрание може да се сформира кабинет. С първия мандат ми изглежда трудно, с втория пък невъзможно. Заявката е с третия мандат да се състави правителство, въпросът е дали ГЕРБ и ДПС са склонни да го подкрепят. Вероятно би било от рода на служебните кабинети - по-малко ярки политически фигури и повече експерти", коментира той. 

Сподели:
"Ще бъдем разумна и твърда опозиция" - Николай Нанков, зам.-председател на регионалната комисия в НС

"Ще бъдем разумна и твърда опозиция" - Николай Нанков, зам.-председател на регионалната комисия в НС

"Ще вложа цялата си експертиза в усилията си да защитавам интересите на гражданите в законодателството в двата ресора - не с шум, а с незаобиколими аргументи"

Според Райчев, евроскептицизмът на Радев не е проруски, а проамерикански

Според Райчев, евроскептицизмът на Радев не е проруски, а проамерикански

"Радев продължава с критиката си към войната в Украйна. Тръмп говори точно това.“

Шишков: При незаконното строителство в местността  "Баба Алино" се е действало от сериозна организация, надпартийна

Шишков: При незаконното строителство в местността "Баба Алино" се е действало от сериозна организация, надпартийна

Регионалният министър отбеляза, че към момента се извършват и проверки в Община Варна

Коментари (0)