20 Юни, 2026

Тренд: Избирателната активност в София към 16.00 ч. е 25,4%, подадени са 174 сигнала за нарушения

Тренд: Избирателната активност в София към 16.00 ч. е 25,4%, подадени са  174 сигнала за нарушения

Избирателната активност в София към 16.00 ч. е 25,4%, сочат данните от exit poll-a на агенция "Тренд", направен по поръчка на NOVA.

В Пловдив упражнилите право на глас са 16,7% от избирателите, във Варна - 23,4%, в Русе - 20,2%, а в Плевен - 21,5%.

174 сигнала за нарушаване на изборното законодателство и политическите права на гражданите са получени в МВР към 15.00 часа днес.

От информацията, която Ситуационният център обобщава, откакто е започнала кампанията за местните избори, става ясно, че за целия период от старта на кампанията до днешния следобед в СДВР и ОДМВР са получени 2526 сигнала за нарушаване на изборното законодателство и политическите права на гражданите, а в деня на балотажа - 174.

До момента са образувани 210 досъдебни производства (58 бързи и 152 - по общия ред), от тях 180 - са за нарушаване на политическите права на гражданите и 30 - за други нарушения, свързани с изборния процес.

Продължава ускореното издаване на удостоверения на граждани за упражняване правото им на глас. За периода от 31 октомври до 14 часа днес звената „Български документи за самоличност“ в СДВР и ОДМВР са издали 488 удостоверения. Само в днешния ден те са 109.

Напомняме, че сигнали за нарушения, които възпрепятстват нормалното протичане на изборния процес и са съотносими към дейността на МВР, може да бъдат подавани на денонощната телефонна линия на министерството 02 90 112 98 и на имейл izbori@mvr.bg., както и на специално отворените телефонни линии и електронни пощи по места в областни дирекции на МВР. /БГНЕС

Сподели:
Инджова посече "външната ни политика": Държим тон, който няма нищо общо с една нормална дипломация

Инджова посече "външната ни политика": Държим тон, който няма нищо общо с една нормална дипломация

"И как ще направят бюджет 131 души, които са проводници на различни лобистки интереси и на всичките тези интереси трябва да се даде задоволяване?! ", пита тя

Калфин: Много е опасно Радев да говори за православни семейства и кръстоносни походи

Калфин: Много е опасно Радев да говори за православни семейства и кръстоносни походи

Той подчерта, че съществуват различни варианти за ограничаване на държавните разходи, но всички те имат своята цена.

Десетки сигнали за мазут от няколко плажа по Южното Черноморие

Десетки сигнали за мазут от няколко плажа по Южното Черноморие

Експерти са извършили проверки на място

Коментари (0)