Колумбийските власти изгониха от страната двама руски дипломати, заподозрени в шпионаж, съобщава местният вестник „Тиемпо“, позовавайки се на източници от колумбийското правителство.
Според вестника става дума за дипломатите Александър Паристов и Александър Белоусов, и двамата прекарали повече от две години в страната.
Според източници, руските дипломати са вербували информатори в град Кали; твърди се, че освен във военно разузнаване те са участвали и в икономически шпионаж, проявявайки интерес към поверителна информация за експлоатацията на минерални ресурси.
Руснаците вече са напуснали Колумбия с полета Богота-Амстердам-Москва, пише вестникът.
Руската федерация нееднократно нарича обвиненията в намеса във вътрешните работи на други държави необосновани. Русия многократно отрича и обвиненията в опити за влияние върху демократичните процеси в различни страни, а прессекретарят на държавния глава Дмитрий Песков ги нарича "абсолютно неоснователни", съобщава БГНЕС
Още от Свят
Путин заговори за мирни преговори, но върху параметрите от Анкъридж и Истанбул 2022
Отново нарече украинското ръководство „неонацистки режим“
САЩ в ООН: Русия трябва да сключи мир, времето не e на нейна страна
„Стига, стига толкова, време е за незабавно прекратяване на огъня"
ООН започва евакуация на 11 000 моряци, блокирани в Персийския залив заради затварянето на Ормуз
„Осигурихме необходимите гаранции за безопасност и внимателно проверихме условията за безопасно корабоплаване"