8 Юни, 2026

Украински експерт: Руските войски не могат да направят нищо на ВСУ и затова се разправят с цивилното население

Украински експерт: Руските войски не могат да направят нищо на ВСУ и затова се разправят с цивилното население
Валерий Романенко

"Войната е на фронтовата линия, но основната задача е да се унищожи системата за контрол, индустрията и транспортната система на друга държава. Сега руснаците се опитват да приложат тази концепция на практика. Те използват средства, предназначени за тази цел - ракети с голям обсег, както балистични, така и аеробалистични, крилати ракети, дронове“, коментира авиационният експерт, водещ научен сътрудник в Държавния музей на авиацията на Украйна Валерий Романенко пред телевизия "Еспрессо“.

Експертът отбеляза, че Руската федерация нанася удари не само по електро-, топло- и водноелектрически централи, но и по райони, в близост до които се намират газохранилища.

"Т.е. газотранспортната система и нашите газови запаси вече са атакувани“, обобщава Романенко.

По думите му руските войски "не могат да направят нищо“ на Въоръжените сили на Украйна и затова се "разправят“ с цивилното население.

"По-рано руснаците не стреляха по газотранспортната система, защото съюзниците им в Европа, в частност в Унгария и Словакия, поне получаваха газ. Сега не знам как е. Сега те се разправят с цивилното население. Единственото нещо, което обаче забравят, че нашият тил е Европа и САЩ“, увери Романенко, цитиран от "Фокус".

Сподели:
Унгарските депутати си намалиха заплатите с 40%

Унгарските депутати си намалиха заплатите с 40%

Възнагражденията на премиера, председателя на парламента и членовете на парламентарните комисии също ще бъдат намален

Украйна осуети руски заговор за убийството на висш служител на военното разузнаване

Украйна осуети руски заговор за убийството на висш служител на военното разузнаване

Това е вторият публично известен опит за покушение срещу Андрий Юсов през последните месеци

Шок в руските спецслужби след ликвидирането на  Хаменей, изключили система за сигурност на Путин

Шок в руските спецслужби след ликвидирането на Хаменей, изключили система за сигурност на Путин

Причината за временното изключване е била информация, че израелското разузнаване е проникнало в камерите за наблюдение по пътищата на Техеран и в продължение на години е получавало данни от тях

Коментари (0)