3 Юни, 2026

Опозицията иска спешна среща с премиера в НС заради руската заплаха срещу страната ни

Опозицията иска спешна среща с премиера в НС заради руската заплаха срещу страната ни
Кирил Петков, снимка: БГНЕС

Председателят на парламентарната група на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова призова председателстващия Народното събрание Кристиан Вигенин да покани премиера Кирил Петков, както и военния министър Стефан Янев, както и министъра на МВНР в парламента. Тя обясни, че трябва да бъде обсъдено искането от страна на Русия НАТО да изтегли войските си от България и Румъния, за да започне преговори със САЩ.

Атанасова допълни, че става въпрос за заплаха за националната сигурност на страната. По думите ѝ е важно представителите на изпълнителната власт да дойдат в Народното събрание, за да се обсъдят бъдещите реакции на страната ни срещу руската провокация. Тя направи забележка на колегите си от управляващото мнозинство, които се усмихваха по време на изказването ѝ и напомни на председателстващия Вигенин, че е бил външен министър и самият той трябва да разбира сериозността на ситуацията. Той обеща да предаде на Никола Минчев, но се съмнявал, че днес премиерът щял да успее да дойде в Народното събрание, за да коментира темата. 

Сподели:
Асен Василев:  Правителството създава изкуствено усещане за криза

Асен Василев: Правителството създава изкуствено усещане за криза

Обясни как дефицитът за 2025 г. може да падне до 2,9% и да остане под допустимата граница от 3%

Калина Андролова: Славито - малкият Мраз забива партията си много надолу, прави я евтина и смешна

Калина Андролова: Славито - малкият Мраз забива партията си много надолу, прави я евтина и смешна

"Мисли, че помага, а разрушава. Медиите обичат такива като този, започват да го търкалят и преескспонират, докато го приключат и превърнат в карикатура", пише тя

ГЕРБ: ЕК опроверга лъжите на ПБ - управляващите нито знаят, нито могат

ГЕРБ: ЕК опроверга лъжите на ПБ - управляващите нито знаят, нито могат

"Лъжите и манипулациите не вършат работа, защото рано или късно истината излиза наяве"

Коментари (0)