„Индикациите са, че протестът на полицаите ще бъде спокоен”. Това заяви Николай Ангов от „Продължаваме Промяната”. По думите му за ПП формата на протест е важна проява на демокрация. „Цялото ни правителство е ходило много пъти на протести. Отнемането на правото на протест не е нещо, което искаме да направим”, категоричен бе Ангов.
Той коментира и идеята полицаите с наднормено тегло да получават безплатни фитнес карти. „Има нормативи в МВР за физическата подготовка на служителите. Би трябвало всички полицаи, които са на терен, да могат да ги покрият. Има полицаи, които са с ТЕЛК решение за инвалидност. Ще изискваме това да не може да се случва при определени длъжности", обясни депутатът от ПП и зам.-председател на вътрешната комисия в НС.
"Понякога може да се наложи да догони или да защити някого. Възможно е да има полицаи, които може да искат да влязат във форма. Ако не ходят на фитнес и не спази норматива, няма да сме толкова добронамерени. Тези служители ще бъдат освобождавани", констатира Ангов. Полицаите, които започнаха вече да протестират по места, са изумени от новото решение. Докато се обмислят харчове за фитнес, служителите на реда нямат нови обувки и дрехи и пестят от бензин за патрулките.
Още от Смотаняци
Ала-бала в "Баба Алино"! Цял министър отива да бута ограда
Абровски по стахановски се преквалифицира в общ работник по събаряне на незаконни зидове
Русия разработва двигател за Марс за 30 дни, докато милиони чакат да открият вътрешната тоалетна
Русия представи плазмен двигател, който според учените може да съкрати полетДокато страната инвестира милиарди в космически технологии и бъдещи мисии, официалната статистика показва, че милиони руснаци все още живеят без вътрешна тоалетна и канализация
В Русия изперкаха напълно! Ядрен удар по Украйна било „добър“ сценарий
Идеолозите на „руския свят“ смятат, че ядрената война е нещо хубаво. Доклад за бъдещето на страната на форума представи бизнесменът Константин Малофеев, когото наричат основен спонсор на нахлуването на „групата на Гиркин“ в Донбас