26 Юни, 2026

Пеевски: ДПС подкрепя кабинета "Габриел"

Пеевски: ДПС подкрепя кабинета "Габриел"
Делян Пеевски

"Борисов и Габриел постъпиха отговорно към България"

"Бойко Борисов, като лидер на ГЕРБ и Мария Габриел постъпиха отговорно към България като върнаха изпълнен проучвателния мандат със състав и структура на правителство на ротацията." 

Това се казва в позиция на председателя на ДПС Делян Пеевски по повод мандата с проектокабинет, който Мария Габриел върна на президента Румен Радев.

"Те постъпиха отговорно към хората и към държавата, като я спасяват от безвремието на служебните правителства и политическата криза, на каквито бяхме свидетели в последните три години и които никога повече не трябва да се повтарят, поставяйки националния интерес над партийния.

Както заявих вчера, това правителство ще получи подкрепата на ДПС, защото е важно да продължим да работим за хората, както го правихме последните 9 месеца. И ще подкрепяме правителството, докато работи за хората и си спазва обещанията към българските граждани." - казва още съпредседателят на ДПС. 

"В парламента сега трябва да продължи постигнатото с промените в Конституцията, с промени в законите, за да има реална съдебна реформа и битка с корупцията.

Хората и страната имат нужда от стабилност и сигурност, които ние като лидери на партиите си им дължим и ДПС няма да отстъпи от тази своя отговорност." - се казва още в позицията на Пеевски. /БГНЕС


Сподели:
Мир, солидарност или сделка: Двойствената игра на Радев за възстановяването на Украйна

Мир, солидарност или сделка: Двойствената игра на Радев за възстановяването на Украйна

В Гданск българският премиер заяви твърда ангажираност към Киев, но зад кулисите София отказва безплатна военна помощ и залага единствено на проекти с гарантирана икономическа възвръщаемост

Гълъб Донев изплю камъчето:  Да попитам аз опонентите - откъде България доставя газ - през "Боташ"

Гълъб Донев изплю камъчето: Да попитам аз опонентите - откъде България доставя газ - през "Боташ"

Вицепремиерът се оправда за бюджетния дефицит с разходите, които са направи от политики, приемани от неговите предшественици, а бюджета реално довършва политиките на предходните правителства

Румен Миланов: Има доклад на ДАНС за "Баба Алино" и Невзоров, с факти и данни, свързани с досъдебни производства

Румен Миланов: Има доклад на ДАНС за "Баба Алино" и Невзоров, с факти и данни, свързани с досъдебни производства

Шефът на Комисията за контрол над службите за сигурност подчерта, че става дума за класифицирана информация

Коментари (0)