Процесът по пренасянето на тленните му останки е отнел половин година
Днес, в края на май 2024 г., България върна родна земя един от най-дълго управлявалите си държавни глави, заяви проф. Петър Стоянович.
“На днешния ден трябва да гледаме през гледната точка на държавността. България по един благороден начин доказа, че е част от европейските ценности и семейство”, подчерта проф. Стоянович.
Той посочи, че днешният ден не е опит за реабилитация на цар Фердинанд.
“Днешният ден не е опит за справедлив или несправедлив съд. Днешният ден е един жест, с който България за пореден път доказва, че е правова държава, извисена над конюнктурата, над партийните пристрастия.” - добави историкът.
Той посочи, че процесът по пренасянето на тленните останки на цар Фердинанд е отнел половин година.
Проф. Стоянович благодари на Министерството на отбраната за предоставения военен самолет, с който беше пренесен ковчега на царя, както и на МВнР за оказаната дипломатическа помощ. /БГНЕС
Още от България
Корнелия Нинова: Управляващите се лутат като мухи без глави
"НАП вече може да влиза в малките търговски обекти и да прибира оборота от касовите наличности. Това е бухалка", алармира бившият лидер на БСП
Парламентът задължава ДАНС да даде информация за подуправителя на НЗОК проф.Момчил Мавров
Народните представители ще изберат в сряда управител на НЗОК, както и предсрочно ще прекратят мандата на управителя
Мирчев: Фирмите, които захранваха Борисов и Пеевски сега са в услуга на „Прогресивна България“
Свалянето на държавната охрана на лидерите на ГЕРБ и ДПС не може да се смята за борба с порочния модел", смята той