22 Февруари, 2025

The Telegraph: Путин иска да си върне Курск до инаугурацията на Тръмп

The Telegraph: Путин иска да си върне Курск до инаугурацията на Тръмп

Владимир Путин

Миналата седмица републиканецът е провел телефонен разговор с президента на Русия Владимир Путин, но Кремъл отрича

Президентът на Русия Владимир Путин се надява да си върне териториите на Курска област, заети от украинските военни, до инаугурацията на Доналд Тръмп, насрочена за 20 януари 2025 г. Това съобщава The Telegraph.

Според оценка на британското военно разузнаване, с която вестникът се е запознал, през следващите дни Русия вероятно ще усили атаките с дронове срещу украинските позиции.

Очаква се също така 12 хиляди севернокорейски военни да бъдат ангажирани в бойните действия в Курска област. Според The New York Times, руските военни са сформирали солидна бойна структура от 50 хиляди войници, включително войници от армията на КНДР, в рамките на подготовката за настъпление в Курска област.

Според украински анализатори, Кремъл може би планира да използва настъплението в Курска област, за да се придвижи към североизточната част на Сумска област в Украйна.

Както отбелязва The Telegraph, Русия вече си е възвърнала приблизително половината от територията, която ВСУ заеха от началото на тяхната операция през август.

По-рано вестникът The Washington Post съобщи, че избраният президент на САЩ Доналд Тръмп миналата седмица е провел телефонен разговор с президента на Русия Владимир Путин, по време на който го е призовал да избегне ескалация на войната в Украйна. Кремъл отрича, че такъв разговор се е състоял.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Анджей Дуда посъветва Зеленски да изтърпи Доналд Тръмп и да върви към преговори

Анджей Дуда посъветва Зеленски да изтърпи Доналд Тръмп и да върви към преговори

"Нашата обща цел остава ясна: да защитим Украйна и цяла Европа от руската агресия", заяви президентът на Украйна.

САЩ  може да не признаят руската агресия, Русия ще бъде поканена  в „цивилизования свят“?

САЩ може да не признаят руската агресия, Русия ще бъде поканена в „цивилизования свят“?

Позицията на тревожи европейските официални лица, тъй като благосклонното му отношение към Путин може да доведе до опрощаване на престъпните действия на руския диктатор в Украйна

Тръмп готви политическото си самоубийство, ще посети Москва на 9 май

Тръмп готви политическото си самоубийство, ще посети Москва на 9 май

Участието на американския президент в московските тържества би послужило като своеобразно потвърждение на тезите на руската пропаганда, която приравнява Украйна с нацистите.