27 Декември, 2025

Путинова Русия се пази от руски диверсанти в Белгород

Путинова Русия се пази от руски диверсанти в Белгород

Властите въвежда "антитерористичен" режим в областта

В южната руска област Белгород е въведен "антитерористичен режим", след като Москва обвини Киев, че група за "диверсии" е преминала от Украйна на руска територия.

"За да се гарантира безопасността на гражданите в Белгородска област, днес беше въведен законовият антитерористичен режим", се казва в изявление на губернатора Вячеслав Гладков.

Службите за сигурност в рамките на този режим имат право да прилагат редица ограничения и мерки, включително засилена охрана, проверка на самоличността и наблюдение на комуникациите.

По същия начин хората, живеещи в засегнатия район, могат да бъдат евакуирани по нареждане на властите, съобщава АФП.

"Антитерористичен режим" е в сила в Чечения между 1999 г. и 2009 г., когато руските власти се борят с бунтовниците по време на втората военна кампания на Москва в планинския регион.

Такива правни режими се прилагат от властите за кратки периоди от време, обикновено в нестабилния Северен Кавказ.

По-рано днес Москва съобщи, че нейни части са се сражавали с украинската "диверсионна" група, проникнала в района на Белгород.

Киев отрече обвиненията на Русия, позовавайки се на официална информация на украинското разузнаване. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Канада обяви нови близо 2 милиарда долара за Украйна

Канада обяви нови близо 2 милиарда долара за Украйна

Канадският премиер Марк Карни осъди „варварството“ на последната бомбардировка на Киев от Москва, по време на срещата си с украинския президент Володимир Зеленски

Разликата в загубите между ВСУ и армията на Русия достигна "абсурдни цифри“: 1:15

Разликата в загубите между ВСУ и армията на Русия достигна "абсурдни цифри“: 1:15

В Купянск и околностите му ситуацията се намира под контрола на Силите за отбрана, а руската групировка в града фактически е лишена от логистика и изпитва остър недостиг

В Китай откриха огромно подводно златно находище

В Китай откриха огромно подводно златно находище

Пекин напоследък засилва проучването на минерали в цялата страна, като инвестира близо 64 милиарда долара в тази област от 2021 г. насам.