15 Февруари, 2026

Без дъщерята на президента в “1349 лето Господне”: Максим Генчев покани Диана Димитрова за главната роля

Без дъщерята на президента в “1349 лето Господне”: Максим Генчев покани Диана Димитрова за главната роля

Диана Димитрова

Режисьорът отправи актрисата публична покана във Фейсбук

“Диана, публично те каня да играеш във филма “1349 лето Господне” в главната женска роля Царица Теодора - св. Теофана.”

Това написа като коментар под публикация на актрисата Диана Димитрова режисьорът Максим Генчев, който вече беше поканил Дарина Радева - дъщерята на президента, за тази роля. 

Защо, кога и как се е отказал от нейното участие, не е ясно.

През декември миналата година Дарина Радева бе избрана именно от Генчев, за да влезе в образа на Сара, еврейско момиче, в което се влюбва цар Иван-Александър. Това предизвика реакцията на лидерката на БСП Корнелия Нинова, която съзря конфликт на интереси. "Сигнализираме СЕМ. Искаме проверка за участието на президентски дъщери, как се оценяват тези филми?", заяви Нинова.

"Защо да я сменям? Да не е прокажена?", възмути се тогава Максим Генчев.

Явно обаче нещо го е накарало да се отметне от тези думи.

fecas.jpg

Сподели:

Коментари (0)

Японка превзе клубовете в Токио с български попфолк

Японка превзе клубовете в Токио с български попфолк

Рияко Катаяма – диджей, гримьор и майстор на българското слово, превърна страстта си към България в музикален хит в сърцето на Япония

Ново разследване: Смъртта на Кърт Кобейн може да е била убийство

Ново разследване: Смъртта на Кърт Кобейн може да е била убийство

 Експерти изтъкват десет аргумента в подкрепа на версията, че музикантът е могъл да се сблъска с един или повече нападатели.

Продадоха на търг малка рисунка на прочут ренесансов скулптор за колосална сума

Продадоха на търг малка рисунка на прочут ренесансов скулптор за колосална сума

За нейната уникалност свидетелстват експерти, които са установили, че рисунката на Микеланджело е била подготвително проучване за стенописите на тавана на Сикстинската капела