14 Март, 2026

Ройтерс: Германия въвежда временен граничен контрол заради ислямисткия екстремизъм

Ройтерс: Германия въвежда временен граничен контрол заради ислямисткия екстремизъм

За да се справи с незаконната миграция

Германският вътрешен министър Нанси Фейзър ще обяви въвеждането на временен граничен контрол по всички сухопътни граници на Германия, за да се справи с незаконната миграция и да защити обществото от ислямисткия екстремизъм, заяви за агенция Ройтерс неназован правителствен източник.

Фейзър, която трябва да проведе пресконференция в късния следобед за пакет от мерки за сигурност, ще уведоми Европейската комисия за плановете, посочи още източникът.

Германското правителство се консултира с основната опозиционна партия ХДС относно начините за ограничаване на миграцията пред лицето на обществената загриженост и след смъртоносното нападение с нож от сирийски кандидат за убежище през миналия месец в град Солинген, отбелязва Ройтерс.

През миналата седмица антиимиграционната партия "Алтернатива за Германия" (AfD) спечели провинциалните избори в Тюрингия и остана втора в Саксония.

Социалдемократите на Фейзер са изправени пред предстоящите местни избори в Бранденбург след две седмици, където партията управлява в коалиция със Зелените и Християндемократите.

Германия споделя своята дълга над 3700 километра сухопътна граница с Дания, Нидерландия, Белгия, Люксембург, Франция, Швейцария, Австрия, Чехия и Полша.

През миналата година Германия обяви по-строг контрол по сухопътните си граници с Полша, Чехия и Швейцария в отговор на рязкото увеличение на молбите за убежище за първи път.

Сподели:

Коментари (0)

Швеция арестува руския капитан на танкер от сенчестия флот

Швеция арестува руския капитан на танкер от сенчестия флот

Бреговата охрана се качи на борда на 228-метровия танкер „Сий Оул I“ в шведски териториални води край южния град Трелеборг късно в четвъртък

Ердоган: Да задържим нашата страна далеч от огнището "Иран" е нашият най-важен приоритет

Ердоган: Да задържим нашата страна далеч от огнището "Иран" е нашият най-важен приоритет

Посланикът на Иран в Анкара Мохамад Хасан Хабиболахзаде заяви днес, че иранската страна не може да си обясни ситуацията с навлезлите във въздушното пространство на Турция ракети след началото на войната в Близкия изток

САЩ дават награда от 10 милиона долара за информация за Моджтаба Хаменей и компания

САЩ дават награда от 10 милиона долара за информация за Моджтаба Хаменей и компания

„Тези лица командват и ръководят различни елементи на Иранската революционна гвардия (IRGC), която планира, организира и извършва терористични актове по целия свят“, заяви Държавният департамент