2 Май, 2026

Социалистите с нова идея за пропагандистки паметник на деца, жертви на "фашизма"

Социалистите с нова идея за пропагандистки паметник на деца, жертви на "фашизма"

Отново двоен стандарт и разделение

За утре, 5 юли, столичните социалисти планират представяне на проект за пореден паметник, белязан от идеологемите на комунизма и пореден повод за разделение в българското общество –  „Паметник на децата, загинали по време на трагичните конфликти в България 1923-1944 г.“. Информацията беше съобщена във Фейсбук от Евгений Белий, политически организатор в БСП.

Обозначеният период се определя от разбирането на БКП/БСП за наличието на фашизъм в България, което не е подкрепено от историческа достоверност.

Представянето на проекта, визиращ периода 1923-1944 г., идва на фона на хилядите невинни жертви след 1944 г. – включително деца, които и до днес не са почетени  с паметници. Общественото пространство беше залято с идеологически оцветена информация за шестте  ястребинчета, например, но 110-те ученици горяни, избити Сливенския Балкан са оставени в забвение, както и много други жертви на комунизма.

Сподели:

Коментари (0)

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ,  а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

Калина Андролова: Радев сключи договора с Боташ, а сънливият шеф на неговата ПГ ни обяснява ...

"Сега чакаме Радев да върне Деница Златева като шеф на "Булгаргаз", негов кадър, за да довърши започнатото!", пише тя

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

Ивайло Мирчев: ПП прави голяма политическа грешка

„Запознахме се с документа в момента, в който ни казаха, че искат да се разделим. И беше доста особен. Самият документ по-скоро включва намерения, а не структура и конкретен план“, заяви

"Гениален" Витанов:  Опозицията трябва да се удави в демократизъм, не искам цирк Дьо Солей

"Гениален" Витанов: Опозицията трябва да се удави в демократизъм, не искам цирк Дьо Солей

"По законов път ще сме безпощадни към олигархичния модел на Борисов и Пеевски", обяви тойзаяви той