4 Февруари, 2026

Столична община щяла да прави пейки с новата инсталация

Столична община щяла да прави пейки с новата инсталация

"Изпълнителят на Зона 2 е „Парсек груп". Компанията е разположила на мястото на ул."Шишман", на което трябва да бъдат пейките, дървените елементи за техния монтаж. По проекта се предвижда поставяне на градско обзавеждане (пейки) близо до двете училища – 133. СУ „Ал. Пушкин" и 7. СУ „Св. Седмочисленици". Столичната община изиска от строителя да премести елементите от пешеходното пространство. Дирекция "Контрол на общественото строителство" е започнала проверка и при установяване на нарушения в организацията на работа на изпълнителя ще бъде наложена глоба, предаде 24 часа

Цялостното изпълнението на проекта има значителна забава на строителните дейности спрямо сроковете по договор. Максималната глоба за забава е 30% от договора, или около 1.6 млн. лв. През октомври, още преди встъпването си в длъжност, Васил Терзиев подаде сигнал до Европейската прокуратура за установени нередности в голяма част от ремонтите в София описани в доклад на Агенцията за държавна финансова инспекция (АДФИ). Сигналът включва установени нередности, включително по възлагането на ремонтите в Зона 2 и Зона 4. Зона 2 включва и частите от ул. "Цар Шишман" и ул. "6-ти септември", които се ремонтират от „Парсек груп", за сумата от 5 348 158 лв. без ДДС. Миналата седмица Управляващият орган на програмата наложи санкция в размер на 217 346 лв., по този договор, сключен през 2022 г.".
Сподели:

Коментари (0)

Убитите край Петрохан - членове на паравоенна организация, имат снимки с "Белите каски" от Сирия

Убитите край Петрохан - членове на паравоенна организация, имат снимки с "Белите каски" от Сирия

"Ако наистина на място са били агенти на ДАНС, това е вече опасно - застрашена е националната сигурност"

Царското семейство за разсекретените документи: Кирил Сакскобургготски никога не се е виждал с Епстийн

Царското семейство за разсекретените документи: Кирил Сакскобургготски никога не се е виждал с Епстийн

Той е присъствал на събитие, свързано с наградите БАФТА, което "не е организирано от Епстийн и поканата не е била от него"

Борисов: България е във всички топ 10, които има! Заради Пеевски не ратифицирахме решението за влизане в Съвета за мир

Борисов: България е във всички топ 10, които има! Заради Пеевски не ратифицирахме решението за влизане в Съвета за мир

Добави, че няма никакъв контакт с Румен Радев, откакто той е напуснал президентството. "Той си прави партия, аз си гледам моята", каза лидерът на ГЕРБ