25 Август, 2026

Татяна Дончева: ДПС е готово с друг състав на кабинет, има натиск Борисов да се оттегли

Татяна Дончева: ДПС е готово с друг състав на кабинет, има натиск Борисов да се оттегли
Татяна Дончева

"ДПС е в някаква степен готово с друг състав на кабинет", коментира в предаването "Денят с Веселин Дремджиев" по ТV+ и TV1 председателят на "Движение 21" Татяна Дончева. "Има някаква форма на натиск Бойко Борисов да се оттегли. От друга страна, Бойко Борисов няма път извън властта. За него властта е защитната преграда, защото счита, че животът му е застрашен извън нея", каза още тя.

Дончева коментира действията на прокуратурата в последните седмици и изрази убеждението си, че "главният прокурор Иван Гешев работи за Делян Пеевски, но работи и за Бойко Борисов". "Има много хора, които смятат, че Гешев в един момент ще нападне и Борисов, но аз не смятам, че е дошъл още този момент и не смятам че Гешев е толкова смел", каза още Дончева. Tя прогнозира "тежки сблъсъци" заради действията на прокуратурата в последния месец. "Когато правосъдните органи са носители на произвол, от другата страна могат да очакват само произвол и тъй като става дума за огромни пари и огромни интереси, могат да се очакват всякакви тежки сблъсъци", заяви тя.

Сподели:
Антон Кутев адвокатства на Радев: Не сме казвали, че сме преборили олигархията

Антон Кутев адвокатства на Радев: Не сме казвали, че сме преборили олигархията

Бранейки новите управляващи, депутатът от ПБ нападна опозиционните сили, които непрекъснато се опитвали да провокират кабинета и предупреди, че Радев няма да позволи никой да мишкува зад гърба му

Дете със запалка е причинило пожара в Хасковско, изгорил 14 хил. декара

Дете със запалка е причинило пожара в Хасковско, изгорил 14 хил. декара

В борбата с огъня се включиха и хеликоптер, и значителен човешки ресурс. След почти две денонощия пожарът беше локализиран.

СДС: Ако ГЕРБ издигнат кандидат за президент, ще ги подкрепим

СДС: Ако ГЕРБ издигнат кандидат за президент, ще ги подкрепим

Илия Лазаров е категоричен, че партията няма да даде подкрепата си за Андрей Гюров при никакви обстоятелства, предвид това, че "президентската институция е "застрахователна полица" на държавата в моменти на криза"

Коментари (0)