16 Юни, 2026

Тръмп: С Путин прекрасно се разбираме, много бързо ще приключим войната

Тръмп: С Путин прекрасно се разбираме, много бързо ще приключим войната
Доналд Тръмп

"Това е добре, не е лошо"

Експрезидентът на САЩ Доналд Тръмп, който е водещ кандидат за президентската номинация на Републиканската партия, за пореден път обеща "много бързо" да реши въпроса с войната в Украйна, предаде Униан. Той каза още, че ще успее да привлече към „диалог“ президентите на Украйна и на Русия, които "познава добре".

Изявлението беше направено след победата на Тръмп на първичните избори на републиканците в Айова.

По думите му, негово предимство е това, че "много добре се разбира" с Путин.

"Ние с Путин прекрасно се разбираме. Много добре се разбираме. Това е добре, не е лошо. (...) Ситуацията с Украйна е толкова ужасна... И смятаме да решим това, смятаме да го решим много бързо." – каза Тръмп.

Той добави, че е способен да се договори с Путин, тъй като между двамата има добри отношения.

Освен това Тръмп е убеден, че ще приобщи към „диалога“ президента на Украйна Володимир Зеленски:

"Много добре познавам президента Путин, много добре познавам Зеленски, мога да го привлека, ще решим това много бързо. Това  (войната – б.р.) изобщо не трябваше да се случва."

В предишни свои изказвания Тръмп намекваше за приключване на войната с цената на предаване на украински територии на Русия.

Превод Faktor.bg

Сподели:
Докладът за напредъка на РС Македония влиза за дебат в Европарламента

Докладът за напредъка на РС Македония влиза за дебат в Европарламента

Евродепутатите напомнят на Скопие, че трябва да приеме необходимите конституционни изменения

САЩ подписа с Иран предварителното споразумение за прекратяване на войната

САЩ подписа с Иран предварителното споразумение за прекратяване на войната

Споразумението ще удължи с 60 дни примирието, обявено през април, а Ормузкият проток ще бъде отворен за корабоплаване

Украйна е водеща тема на срещата на Г-7 във Франция

Украйна е водеща тема на срещата на Г-7 във Франция

Доналд Тръмп, който ще разговаря със Володимир Зеленски, заяви, че след постигнатото споразумение с Иран, може да се съсредоточи върху войната в Украйна

Коментари (0)