25 Август, 2026

Външно изгони от България руския дипломат уличен в шпионаж

Външно изгони от България руския дипломат уличен в шпионаж

На запитване от Faktor.bg, по повод прессъобщение на Прокуратурата на Република България за разследван руски дипломат, Външно министерство отговори, че лицето обвинено за шпионаж трябва до края на днешния ден да напусне страната.

В петък МВнР било сезирано от Прокуратура  на Република  България относно действията на руския дипломат. От страна на ДАНС е получена допълнителна информация по случая. При тази ситуация същия ден е проведена среща с руския посланик Анатолий Макаров, на която  са обсъдени въпроси от двустранен интерес, включително и този. Срещата е преминала в конструктивна атмосфера, обясняват от Външно. От българска страна е отправено искане руските институции да отзоват своя служител до края на днешния ден (понеделник). По информация на МВнР въпросното лице вече е напуснало територията на Република България.

За сега името на руския шпионин, легендиран като първи секретар на посолство не се споменава и се пази в тайна. Но в София се оказа, че девет лица се водят като първи секретар там. Това са:

Андрей Егоров

Павел Жибуртович

Виталий Зелинский

Евгений Меркулов

Елена Приходко

Владимир Русяев

Максим Рибкин

Евгений Тюсин

Дмитрий Ярошенко

За последно руски шпионин е гонен от България по времето на външния министър Даниел Митов.

Сподели:
Анатомия на фалшивата боеспособност: Операция „Феникс“ – формулата за работеща българска авиация

Анатомия на фалшивата боеспособност: Операция „Феникс“ – формулата за работеща българска авиация

Днес  залогът е твърде висок и липсата на резултати в бойната авиация вече не ще бъде поради липса на пари, а поради съзнателен управленски избор – към реална отбранителна мощ или към продължаване на будната кома на спящата не-съвсем-красавица ВВС

Анатомия на фалшивата боеспособност: Ловци на надбавки – как щабната бюрокрация приземи българските изтребители

Анатомия на фалшивата боеспособност: Ловци на надбавки – как щабната бюрокрация приземи българските изтребители

Българските авиационни генерали  страдат от тежък професионален егоцентризъм, те наблягат на своята носталгия по „миризмата на керосин“ и остават ментално заключени в кабината на самолета. Те не управляват ВВС като държавници и мениджъри, а като управители на частен авиационен клуб, финансиран от луд милиардер, който не се интересува нито от разходите, нито от резултатите

  Военновъздушните сили на България: Гордо минало, тревожно настояще, (не)ясно бъдеще

Военновъздушните сили на България: Гордо минало, тревожно настояще, (не)ясно бъдеще

Операция „Феникс“ или как да спасим родното небе от капана на институционалната безотговорност

Коментари (0)