Земетресение от 3,2 по Рихтер е регистрирано край Симитли, съобщават от НИГГГ-БАН. Трусът е станал след 10:30 часа тази сутрин. Дълбочината на труса е 11 км. Трусът се е усетил в Благоевград и в Радомир.
Припомняме, че в района имаше серия от трусове, като най-силният от тях беше 3,9 по Рихтер. Последното земетресение в областта беше регистрирано на 7-и септември в град Симитли с магнитуд 3,2 по скалата на Рихтер.
Още от България
Свикват на 27 юни първи протест срещу Румен Радев и правителството му
Кабинетът продължава с абсурдите, руските опорки и аматьорщината, а това ще струва на България много и в пари, и в човешки права, казва Манол Глишев
В Европа търсят 105 000 шофьори, 25 водачи от чужбина започват работа в София
Недостигът на шофьори на градски и междуградски автобуси в Европа е нараснал с 54% спрямо 2022 г., а прогнозите сочат, че до 2028 г. незаетите места могат да достигнат 275 000
Партията на Васил Божков вече е само история - саморазпусна се
Това става ясно от решение на Софийския градски съд от 26 май, обнародвано в петъчния брой на "Държавен вестник"